Producenci

Drukarki laserowe to wciąż dominujące urządzenia drukujące w średnich i dużych firmach, urzędach i instytucjach. Coraz częściej drukarki laserowe znajdują zastosowanie również w naszych domach.

TONERY do drukarek laserowych

Dlaczego tonery do drukarek laserowych?

Tonery do drukarek laserowych mają znacznie większą wydajność od tuszy do drukarek atramentowych. Oznacza to że możemy wydrukować znacznie więcej. Zazwyczaj zakup tonera do drukarki laserowej wiąże się z nieco wyższą ceną ale same wydruki są relatywnie tańsze. Dlatego drukarki laserowe mają zastosowanie tam gdzie drukujemy naprawdę dużo i zależy nam na maksymalnym obniżeniu kosztów wydruku. 

Tonery do drukarki laserowej monochromatycznej czy kolorowej?

Tonery do drukarki laserowej kolorowej mają wydajność min.1000 kopii (zależy czy producentem jest HP, Canon, Epson, Brother czy Lexmark oraz modelu).To całkiem sporo. Trzeba jednak liczyć się z wymianą w bliższej lub dalszej przyszłości czterech tonerów (czarny, amarantowy, niebieski i żółty). To niemały wydatek ale na szczęście nie wszystkie tonery w drukarce laserowej kolorowej zużywają się równomiernie i trzeba wymieniać je jednocześnie.  
Jeśli drukujesz głównie w czerni np.dokumenty i chcesz ograniczyć koszty wydruku polecamy zakup drukarki laserowej monochromatycznej.

Oryginalne tonery do drukarki laserowej czy kompatybilne?

Jeśli jesteś posiadaczem drukarki laserowej kolorowej i zależy Tobie na najwyższej jakości wydrukach z zastosowaniem np. papierów powlekanych (zdjęcia, projekty itp) - zainwestuj w oryginalne tonery. W pozostałych przypadkach kompatybilne tonery do drukarek laserowych kolorowych zaspokoją w zupełności Twoje wymagania.
Jeśli drukujesz na drukarce laserowej monochromatycznej, wg. naszej oceny wybór jest prosty- wybierz zamiennik. Porównywalna jakość i znacznie niższa cena.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl